Vishay Dale CRCW2010120RDKEFP
Part No.:
CRCW2010120RDKEFP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010120RDKEFP.pdf
Description:
RES SMD 120 OHM 0.5% 3/4W 2010
Series:
CRCW-P e3
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010120RDKEFP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010120RDKEFP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010120RDKEFP?
Image CRCW2010120RDKEFP
Part Number CRCW2010120RDKEFP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-P e3
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)