Vishay Dale CRCW12106R20JNEAHP
Part No.:
CRCW12106R20JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12106R20JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 6.2 OHM 5% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
6.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12106R20JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12106R20JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12106R20JNEAHP?
Image CRCW12106R20JNEAHP
Part Number CRCW12106R20JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.2 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)