Vishay Dale CRCW121062R0JNEA
Part No.:
CRCW121062R0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121062R0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121062R0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121062R0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121062R0JNEA?
Image CRCW121062R0JNEA CRCW121062R0JNEAHP
Part Number CRCW121062R0JNEA CRCW121062R0JNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 62 Ohms 62 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)