Vishay Dale CRCW1210604RFKEA
Part No.:
CRCW1210604RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210604RFKEA.pdf
Description:
RES SMD 604 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210604RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210604RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210604RFKEA?
Image CRCW1210604RFKEA CRCW1210604RFKEAHP
Part Number CRCW1210604RFKEA CRCW1210604RFKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 604 Ohms 604 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)