Vishay Dale CRCW12105K60FKEA
Part No.:
CRCW12105K60FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12105K60FKEA.pdf
Description:
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12105K60FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12105K60FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12105K60FKEA?
Image CRCW12105K60FKEA CRCW12105K60FKEAHP
Part Number CRCW12105K60FKEA CRCW12105K60FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 5.6 kOhms 5.6 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)