Vishay Dale CRCW1210590RFKEA
Part No.:
CRCW1210590RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210590RFKEA.pdf
Description:
RES SMD 590 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
590 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210590RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210590RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210590RFKEA?
Image CRCW1210590RFKEA CRCW1210590RFKEAHP
Part Number CRCW1210590RFKEA CRCW1210590RFKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 590 Ohms 590 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)