Vishay Dale CRCW121047K5FKEA
Part No.:
CRCW121047K5FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121047K5FKEA.pdf
Description:
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121047K5FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121047K5FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121047K5FKEA?
Image CRCW121047K5FKEA CRCW121047K5FKEAHP
Part Number CRCW121047K5FKEA CRCW121047K5FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 47.5 kOhms 47.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)