Vishay Dale CRCW1210442RFKEA
Part No.:
CRCW1210442RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210442RFKEA.pdf
Description:
RES SMD 442 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210442RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210442RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210442RFKEA?
Image CRCW1210442RFKEA CRCW1210442RFKEAHP
Part Number CRCW1210442RFKEA CRCW1210442RFKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 442 Ohms 442 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)