Vishay Dale CRCW1210330RJNEA
Part No.:
CRCW1210330RJNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210330RJNEA.pdf
Description:
RES SMD 330 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210330RJNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210330RJNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210330RJNEA?
Image CRCW1210330RJNEA CRCW1210330RJNEAHP
Part Number CRCW1210330RJNEA CRCW1210330RJNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 330 Ohms 330 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)