Vishay Dale CRCW121031R6FKEA
Part No.:
CRCW121031R6FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121031R6FKEA.pdf
Description:
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
31.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121031R6FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121031R6FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121031R6FKEA?
Image CRCW121031R6FKEA CRCW121031R6FKEAHP
Part Number CRCW121031R6FKEA CRCW121031R6FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 31.6 Ohms 31.6 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)