Vishay Dale CRCW12102K49FKEA
Part No.:
CRCW12102K49FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12102K49FKEA.pdf
Description:
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12102K49FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12102K49FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12102K49FKEA?
Image CRCW12102K49FKEA CRCW12102K49FKEAHP
Part Number CRCW12102K49FKEA CRCW12102K49FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 2.49 kOhms 2.49 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)