Vishay Dale CRCW12102K26FKEA
Part No.:
CRCW12102K26FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12102K26FKEA.pdf
Description:
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
2.26 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12102K26FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12102K26FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12102K26FKEA?
Image CRCW12102K26FKEA CRCW12102K26FKEAHP
Part Number CRCW12102K26FKEA CRCW12102K26FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 2.26 kOhms 2.26 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)