Vishay Dale CRCW121027R4FKEA
Part No.:
CRCW121027R4FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121027R4FKEA.pdf
Description:
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121027R4FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121027R4FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121027R4FKEA?
Image CRCW121027R4FKEA CRCW121027R4FKEAHP
Part Number CRCW121027R4FKEA CRCW121027R4FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 27.4 Ohms 27.4 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)