Vishay Dale CRCW12101K40FKEA
Part No.:
CRCW12101K40FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12101K40FKEA.pdf
Description:
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
1.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12101K40FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12101K40FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12101K40FKEA?
Image CRCW12101K40FKEA CRCW12101K40FKEAHP
Part Number CRCW12101K40FKEA CRCW12101K40FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 1.4 kOhms 1.4 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)