Vishay Dale CRCW121017R8FKEA
Part No.:
CRCW121017R8FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121017R8FKEA.pdf
Description:
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance:
17.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121017R8FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121017R8FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121017R8FKEA?
Image CRCW121017R8FKEA CRCW121017R8FKEAHP
Part Number CRCW121017R8FKEA CRCW121017R8FKEAHP
Product Status Active Active
Resistance 17.8 Ohms 17.8 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)