Vishay Dale CRCW1210178KFKEA
Part No.:
CRCW1210178KFKEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210178KFKEA.pdf
Description:
RES SMD 178K OHM 1% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
178 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210178KFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210178KFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210178KFKEA?
Image CRCW1210178KFKEA CRCW1210178KFKEAHP
Part Number CRCW1210178KFKEA CRCW1210178KFKEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 178 kOhms 178 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)