Vishay Dale CRCW121016K2FKEA
Part No.:
CRCW121016K2FKEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121016K2FKEA.pdf
Description:
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
16.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121016K2FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121016K2FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121016K2FKEA?
Image CRCW121016K2FKEA CRCW121016K2FKEAHP
Part Number CRCW121016K2FKEA CRCW121016K2FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 16.2 kOhms 16.2 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)