Vishay Dale CRCW121010R0FKTA
Part No.:
CRCW121010R0FKTA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121010R0FKTA.pdf
Description:
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121010R0FKTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121010R0FKTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121010R0FKTA?
Image CRCW121010R0FKTA
Part Number CRCW121010R0FKTA
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)