Vishay Dale CRCW120666R5FKEAHP
Part No.:
CRCW120666R5FKEAHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120666R5FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 66.5 OHM 1% 3/4W 1206
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
66.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120666R5FKEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120666R5FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120666R5FKEAHP?
Image CRCW120666R5FKEAHP
Part Number CRCW120666R5FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 66.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)