Vishay Dale CRCW12064K99DHEAP
Part No.:
CRCW12064K99DHEAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12064K99DHEAP.pdf
Description:
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/4W 1206
Series:
CRCW-P e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12064K99DHEAP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12064K99DHEAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12064K99DHEAP?
Image CRCW12064K99DHEAP
Part Number CRCW12064K99DHEAP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-P e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.99 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)