Vishay Dale CRCW1206470KFKEAHP
Part No.:
CRCW1206470KFKEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1206470KFKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 470K OHM 1% 3/4W 1206
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1206470KFKEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1206470KFKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1206470KFKEAHP?
Image CRCW1206470KFKEAHP
Part Number CRCW1206470KFKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 470 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)