Vishay Dale CRCW120630K1FKTA
Part No.:
CRCW120630K1FKTA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120630K1FKTA.pdf
Description:
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206
Series:
D/CRCW
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120630K1FKTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120630K1FKTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120630K1FKTA?
Image CRCW120630K1FKTA
Part Number CRCW120630K1FKTA
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW
Product Status Active
Resistance 30.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)