CRCW12062R80FKTA.pdf
CRCW12062R80FKTA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CRCW12062R80FKTA |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | D/CRCW |
| Product Status | Active |
| Resistance | 2.8 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |