Vishay Dale CRCW120622K0FKECHP
Part No.:
CRCW120622K0FKECHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120622K0FKECHP.pdf
Description:
RES SMD 22K OHM 1% 3/4W 1206
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120622K0FKECHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120622K0FKECHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120622K0FKECHP?
Image CRCW120622K0FKECHP
Part Number CRCW120622K0FKECHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)