Vishay Dale CRCW120616R0JNEAHP
Part No.:
CRCW120616R0JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120616R0JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 16 OHM 5% 3/4W 1206
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
16 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120616R0JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120616R0JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120616R0JNEAHP?
Image CRCW120616R0JNEAHP
Part Number CRCW120616R0JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 16 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)