Vishay Dale CRCW120612K1FKTA
Part No.:
CRCW120612K1FKTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120612K1FKTA.pdf
Description:
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 1206
Series:
D/CRCW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
12.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120612K1FKTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120612K1FKTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120612K1FKTA?
Image CRCW120612K1FKTA
Part Number CRCW120612K1FKTA
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 12.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)