Vishay Dale CRCW120610K0FHEAP
Part No.:
CRCW120610K0FHEAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120610K0FHEAP.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206
Series:
CRCW-P e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120610K0FHEAP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120610K0FHEAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120610K0FHEAP?
Image CRCW120610K0FHEAP
Part Number CRCW120610K0FHEAP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-P e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)