Vishay Dale CRCW120610K0DHEAP
Part No.:
CRCW120610K0DHEAP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW120610K0DHEAP.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/4W 1206
Series:
CRCW-P e3
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW120610K0DHEAP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW120610K0DHEAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW120610K0DHEAP?
Image CRCW120610K0DHEAP
Part Number CRCW120610K0DHEAP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-P e3
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)