Vishay Dale CRCW0805110KFKEAHP
Part No.:
CRCW0805110KFKEAHP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW0805110KFKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 110K OHM 1% 1/2W 0805
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW0805110KFKEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW0805110KFKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0805110KFKEAHP?
Image CRCW0805110KFKEAHP
Part Number CRCW0805110KFKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 110 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)