Vishay Dale CRCW060375M0JPEAHR
Part No.:
CRCW060375M0JPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW060375M0JPEAHR.pdf
Description:
D11/CRCW0603-HR 500 75M 5% ET1 E
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
75 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW060375M0JPEAHR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW060375M0JPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW060375M0JPEAHR?
Image CRCW060375M0JPEAHR
Part Number CRCW060375M0JPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 75 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)