Vishay Dale CRCW0603390MJPEAHR
Part No.:
CRCW0603390MJPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW0603390MJPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 390M OHM 5% 1/10W 0603
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
390 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW0603390MJPEAHR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW0603390MJPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0603390MJPEAHR?
Image CRCW0603390MJPEAHR
Part Number CRCW0603390MJPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 390 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)