Vishay Dale CRCW06031K87FKTA
Part No.:
CRCW06031K87FKTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW06031K87FKTA.pdf
Description:
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/10W 0603
Series:
D/CRCW
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
1.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW06031K87FKTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW06031K87FKTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW06031K87FKTA?
Image CRCW06031K87FKTA
Part Number CRCW06031K87FKTA
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)