Vishay Dale CRCW0603180MJPEAHR
Part No.:
CRCW0603180MJPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW0603180MJPEAHR.pdf
Description:
D11/CRCW0603-HR 500 180M 5% ET1
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
180 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW0603180MJPEAHR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW0603180MJPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0603180MJPEAHR?
Image CRCW0603180MJPEAHR
Part Number CRCW0603180MJPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 180 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)