Vishay Dale CRCW0402100KJNEDIF
Part No.:
CRCW0402100KJNEDIF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW0402100KJNEDIF.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402
Series:
CRCW-IF e3
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW0402100KJNEDIF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW0402100KJNEDIF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0402100KJNEDIF?
Image CRCW0402100KJNEDIF
Part Number CRCW0402100KJNEDIF
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-IF e3
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)