Vishay Dale CRCW02018K06FKED
Part No.:
CRCW02018K06FKED
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW02018K06FKED.pdf
Description:
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/20W 0201
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
8.06 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW02018K06FKED on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW02018K06FKED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW02018K06FKED?
Image CRCW02018K06FKED
Part Number CRCW02018K06FKED
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW0201 e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.06 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)