Vishay Dale CRCW020148K7FKED
Part No.:
CRCW020148K7FKED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW020148K7FKED.pdf
Description:
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
48.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CRCW020148K7FKED on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW020148K7FKED price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW020148K7FKED?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW020148K7FKED
Part Number CRCW020148K7FKED
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW0201 e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 48.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)