Vishay Dale CRCW020117K8FKED
Part No.:
CRCW020117K8FKED
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW020117K8FKED.pdf
Description:
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/20W 0201
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
17.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW020117K8FKED on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW020117K8FKED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW020117K8FKED?
Image CRCW020117K8FKED
Part Number CRCW020117K8FKED
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW0201 e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 17.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)