Vishay Dale CRCW01002K49FREL
Part No.:
CRCW01002K49FREL
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW01002K49FREL.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 1% 1/32W 01005
Series:
CRCW01005 e3
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW01002K49FREL on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW01002K49FREL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW01002K49FREL?
Image CRCW01002K49FREL
Part Number CRCW01002K49FREL
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW01005 e3
Package/Case 01005 (0402 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.49 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.03W, 1/32W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1005
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)