Cosel USA, Inc. CQHS2504832
Part No.:
CQHS2504832
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudCQHS2504832.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 32V
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
CQHS (250W)
Package/Case:
8-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
32V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
7.9A
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudCQHS2504832.pdf
1. How to order CQHS2504832 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CQHS2504832 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CQHS2504832?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CQHS2504832.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CQHS2504832
Part Number CQHS2504832
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series CQHS (250W)
Package/Case 8-DIP Module
Packaging Box
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 1 32V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 7.9A
Power (Watts) -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 94%