Luminus Devices Inc. CPN SLS065J100A-ISATH
Part No.:
CPN SLS065J100A-ISATH
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Category:
Diode Arrays
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Description:
DIODE MOD SIC 650V 100A SOT-227
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-227-4, miniBLOC
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
650 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.45 V @ 100 A
Speed:
No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
0 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 µA @ 650 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
SOT-227
1. How to order CPN SLS065J100A-ISATH on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPN SLS065J100A-ISATH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPN SLS065J100A-ISATH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPN SLS065J100A-ISATH
Part Number CPN SLS065J100A-ISATH
Manufacturer Luminus Devices Inc.
Series -
Package/Case SOT-227-4, miniBLOC
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 2 Independent
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.45 V @ 100 A
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 650 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C