TE Connectivity Passive Product CPF0805B5K6E1
Part No.:
CPF0805B5K6E1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0805B5K6E1.pdf
Description:
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0805B5K6E1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0805B5K6E1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0805B5K6E1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPF0805B5K6E1.
Image CPF0805B5K6E1
Part Number CPF0805B5K6E1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)