TE Connectivity Passive Product CPF0805B510RE1
Part No.:
CPF0805B510RE1
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0805B510RE1.pdf
Description:
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0805
Series:
CPF, Neohm
Resistance:
510 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0805B510RE1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0805B510RE1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0805B510RE1?
Image CPF0805B510RE1
Part Number CPF0805B510RE1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Product Status Active
Resistance 510 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)