TE Connectivity Passive Product CPF0805B33RE
Part No.:
CPF0805B33RE
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0805B33RE.pdf
Description:
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/10W 0805
Series:
CPF, Neohm
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CPF0805B33RE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0805B33RE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0805B33RE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPF0805B33RE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPF0805B33RE CPF0805B33RE1
Part Number CPF0805B33RE CPF0805B33RE1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm CPF, Neohm
Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 33 Ohms 33 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film
Features - -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 0805 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)