TE Connectivity Passive Product CPF0603F150RC1
Part No.:
CPF0603F150RC1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603F150RC1.pdf
Description:
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603F150RC1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603F150RC1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603F150RC1?
Image CPF0603F150RC1
Part Number CPF0603F150RC1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)