TE Connectivity Passive Product CPF0603B4R42E1
Part No.:
CPF0603B4R42E1
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603B4R42E1.pdf
Description:
CPF 0603 4R42 0.1% 25PPM 1K RL
Series:
CPF
Resistance:
4.42 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603B4R42E1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603B4R42E1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603B4R42E1?
Image CPF0603B4R42E1
Part Number CPF0603B4R42E1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF
Product Status Active
Resistance 4.42 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)