TE Connectivity Passive Product CPF0603B4K3E1
Part No.:
CPF0603B4K3E1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603B4K3E1.pdf
Description:
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603B4K3E1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603B4K3E1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603B4K3E1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPF0603B4K3E1.
Image CPF0603B4K3E1
Part Number CPF0603B4K3E1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)