TE Connectivity Passive Product CPF0603B390KE1
Part No.:
CPF0603B390KE1
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603B390KE1.pdf
Description:
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/16W 0603
Series:
CPF, Neohm
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603B390KE1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603B390KE1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603B390KE1?
Image CPF0603B390KE1
Part Number CPF0603B390KE1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Product Status Active
Resistance 390 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)