TE Connectivity Passive Product CPF0603B30RE1
Part No.:
CPF0603B30RE1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603B30RE1.pdf
Description:
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/16W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603B30RE1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603B30RE1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603B30RE1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPF0603B30RE1.
Image CPF0603B30RE1
Part Number CPF0603B30RE1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 30 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)