TE Connectivity Passive Product CPF0603B270RE1
Part No.:
CPF0603B270RE1
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0603B270RE1.pdf
Description:
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0603
Series:
CPF, Neohm
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0603B270RE1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0603B270RE1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0603B270RE1?
Image CPF0603B270RE1
Part Number CPF0603B270RE1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Product Status Active
Resistance 270 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)