TE Connectivity Passive Product CPF0402B61R9E1
Part No.:
CPF0402B61R9E1
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF0402B61R9E1.pdf
Description:
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
61.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order CPF0402B61R9E1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPF0402B61R9E1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0402B61R9E1?
Image CPF0402B61R9E1
Part Number CPF0402B61R9E1
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CPF, Neohm
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 61.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)